vada
News

आज बिहिबारका दिन भुलेर पनि नगर्नुस् यी ५ कार्य, कंगाल भइन्छ !

काठमाडौं । हिन्दु धर्ममा बिहिबारको दिनलाई एकदम विशेष मान्ने गरिन्छ । सबै देवी-देवताहरुको गुरु बृहस्पति हो र नौ ग्रहहरुमध्ये सबैभन्दा ठुलो ग्रह बृहस्पति हो। यस दिन भगवान विष्णुको उपासनाको विशेष महत्व छ । यो भनिएको छ कि गुरु ग्रहणको, शिक्षामा असफलता र साथसाथै धार्मिक गतिविधिहरुमा मन कम लाग्ने समस्याहरु देखा पर्दछ। यस दिन विधि-विधानका साथ पूजा गरेमा ग्रह शान्त रहने विश्वास गरिन्छ। यदि तपाईले बिहिबारको दिन यी ५ कामहरु नगरेमा घरमा सुख-शान्ति र समृद्धि बढ्छ।

१, महिलाहरुले कपाल नधुनुहोस : धर्मशास्त्र अनुसार बिहिबारको दिन महिलाहरुले कपाल धुनु शुभ मानिदैन । किनकि महिलाहरुको कुण्डली बृहस्पति अर्थात् पति र बच्चाको कारक मानिन्छ । यसले दुवैको जीवनमा नकारात्मक असर पर्नसक्छ । महिलाहरुले यस दिनमा कपाल धोएमा गुरु कमजोर हुने र जसको कारण शुभ प्रभावलाई कम हुन्छ ।

२, नङ र कपाल काट्नुहुदैन : ज्योतिषशास्त्र अनुसार गुरु ग्रहको तात्पर्य जीवनसंग हुने विश्वास गरिन्छ । यस दिन नङ र कपाल काट्नुहुदैन। यसले तपाईको आयु र घरको आर्थिक समृद्धिमा नकारात्मक असर गर्दछ । बिहिबारको दिन धर्मको दिन भएकोले माछामासु , जाँ”डर’क्सी’को सेव’न गर्नुहुदैन । साथ-साथै पुत्र संकट पनि पर्न सक्छ। यो पनि मान्यता छ की यस दिन दारीजुँगा पनि काट्न हुदैन। धर्मशास्त्र अनुसार दारीजुँगा काट्नको लागि आइतबार , सोमबार , बुधबार र शुक्रबारको दिन उत्तम मानिएको छ ।

३, लुगा नधुनुहोस : वास्तुशास्त्रअनुसार घरको उत्तरी कोणमा स्वामी गुरुको बास हुने विश्वास गरिन्छ। यसको प्रभाव प्रत्यक्ष रुपमा घरको साना छोराछोरीमा पर्छ। साथ-साथै यस कोणले पुत्र प्राप्तिमा समेत असर पार्न सक्छ। त्यसैले यस दिन कपडा धुने , घरको भुई सफा गर्ने र घर भित्रका सामानहरु निकाल्ने कामहरु गर्नुहुदैन । यी सबै चीजहरुले घरको उत्तरी कोणमा प्रभाव पार्छ। जसको फलस्वरूप शिक्षा , धर्म , घरको आर्थिक समृद्धि र बच्चामा अशुभ प्रभाव पर्दछ।

४, लक्ष्मी-नारायणको पूजा नगर्नुहोस : धर्मशास्त्र अनुसार बिहिबार लक्ष्मीलाई प्रसन्न गर्नको लागि सबैभन्दा फलदायी दिन मानिन्छ। यो दिन लक्ष्मीको दिन हो। यस दिन लक्ष्मी-नारायणको उपासना गरेमा घरमा आर्थिक अस्थिरता र पति-पत्नीबीच कटुतता आउँछ। यदि तपाई विवाहित हुनुहुन्छ भने तपाईको वैवाहिक सम्बन्धमा समेत समस्या उत्पन्न हुनसक्छ।

५, लेनदेन नगर्नुहोस : धर्मशास्त्र अनुसार यस दिनमा लेनदेनको कामहरु गर्नुहुदैन । यस दिनमा घरको जाल सफा पनि गरिनुहुदैन। यदि सम्भव भएमा यस दिनमा अनावश्यक सामान खरिद नगरेको नै राम्रो मानिन्छ। यो दिन धर्मको दिन मानिएकोले यस दिन तपाई कुनै पनि शुभ कार्य गर्नसक्नुहुन्छ ।

Related Articles

Back to top button