vada
News

महंगी बढेपछि श्रीमान भाडामा !

काठमाडौं । पैसाको लागि एउटी महिलाले आफ्नो पतिलाई “भाडा” दिन थालिन् । ताकि उनले बढ्दो महंगीसँग प्रतिस्पर्धा गर्न सकून्। यसका लागि ती महिलाले पहिले वेबसाइट खोलिन् र त्यसपछि फेसबुकमा विज्ञापन अभियान चलाइन् । उनले यसलाई ‘हायर माई ह्यान्डी हबी’ सेवा नाम दिएकी छिन्।

कुरा बेलायतको हो । महिलाको नाम लाउरा हो। पोडकास्ट सुनेपछि उनलाई यो आइडिया आयो । त्यो पोडकास्टमा मानिसको घरमा सानातिना काम गरेर जीविकोपार्जन गर्ने व्यक्तिको बारेमा बताइएको थियो ।

लाउराले सोचिन् कि उनको ४१ वर्षको श्रीमान्, जेम्सलाई पनि काममा राख्न सकिन्छ। लाउरा विश्वास गर्छिन् कि जेम्स धेरै प्रतिभाशाली छन् र उसले कुनै पनि DIY परियोजना पूरा गर्न सक्छन् ।

लाउराका अनुसार जेम्सले बकिङ्घमशायरमा रहेको आफ्नो घर ट्रान्सफरम गरेका थिए । उसले अनुकूलका ओछ्यानहरू बनाएका थिए, जसमध्ये एउटा पारिवारिक ओछ्यान ९ फिट चौडा थियो। जेम्सले भान्साकोठा पनि बनाएका थिए र कवाडी सामग्रीबाट डाइनिङ टेबल बनाएका थिए।

लाउराले भनिन् – उनी घरायसी र बगैंचाको काममा माहिर छिन्, त्यसैले मैले सोचेँ किन यी सीपहरू प्रयोग गरेर काममा नलाग्ने ? लाउराले त्यसपछि ‘रेन्ट माई ह्यान्डी हस्ब्यान्ड’ नामक वेबसाइट खोलिन्। उनले फेसबुक र लोकप्रिय एप नेक्स्टडोर मार्फत पनि यसको प्रचार गरिन् । यसमा आएको प्रतिक्रिया देखेर उनी छक्क परिन् ।

लाउराले भनिन्- मानिसहरूलाई साँच्चै चासो थियो। केही मानिसहरूले सोचेका थिए कि मैले जेम्सलाई पूर्ण रूपमा फरक काम (यौन सेवा, इत्यादि) मा राख्न भनिरहेको छु। यति महंगी भए पनि म यो गर्न गइरहेको छैन। तर, अधिकांशले यसलाई मन पराइरहेका छन् ।’

लाउराले भनिन्- जेम्स केही चीजहरूमा विशेषज्ञ छन्, जस्तै फ्ल्याट प्याकहरू एसेम्बल गर्ने, ट्राम्पोलिनहरू स्थापना गर्ने, सेल्फहरू बनाउने र विभिन्न प्रकारका वस्तुहरू स्थापना गर्ने। उनले बच्चाहरूको लागि बन्क बेडबाट स्केचहरू बनाउन सक्छन् परिवारको लागि बेस्पोक फर्नीचर बनाउँछन् ।

जेम्स पहिले गोदाममा काम गर्थे। उनले २ वर्षअघि जागिर छोडेका थिए । किनभने उनीहरूका तीन बच्चाहरूमध्ये २ जना ‘अटिस्टिक’ नामक रोगबाट पीडित छन् र उनी लाउरालाई बच्चाहरूको हेरचाहमा मद्दत गर्न चाहन्थे। लाउराले बताइन् कि जेम्स मोटर मेकानिक्स पढ्न कलेजमा फर्कने योजना बनाइरहेका छन् ।

Related Articles

Back to top button