vada
International

‘रातमा दम्पत्ति अलग्गै सुत्नू, चुम्बन पनि नगर्नू’ भन्दै सडकमा उत्रिए चिनियाँ स्वास्थ्यकर्मी

सांघाइ। कोभिड–१९ का कारण लकडाउनमा परेको सांघाईका स्थानीय बासिन्दा निकै कष्टकर जीवन बिताइरहेका छन्। प्रतिबन्धको समयमा सहरका सर्वसाधारणले झेल्नु परेका समस्या र उनीहरूलाई दिइएका निर्देशनका झलकहरू सामाजिक सञ्जालहरूमा पोष्ट हुन थालेका छन्। कतिपय पोस्ट भाइरल बनेका छन्। सांघाई कोभिड १९ को हटस्पट बनेको छ। पछिल्लो केही दिनयता दैनिक संक्रमितको संख्यामा कमी आए पनि अन्य देशको तुलनामा संक्रमण दर उच्च छ। सहरका २ करोड ६० लाख मानिसहरूलाई घरभित्रै बस्न भनिएको छ।

सांघाईका बासिन्दाहरूले पोस्ट गरेका भिडियोहरूमा ड्रोनहरूले सूचना दिएको देखिन्छ। ड्रोनहरू आकाशमा देखा परेपछि बासिन्दाहरू आफ्नो बार्दली बाहिर निक्लिएर आपूर्तिको अभावमा विरोध गरेका देखिन्छन्। चीनको सामाजिक सञ्जाल विबोमा पहिलो पटक सेयर गरिएको सो भिडियोलाई पछि ट्विटरमा राखिएको थियो।

ड्रोनहरूले मानिसहरूलाई कोभिड प्रतिबन्ध पालना गर्न र ‘स्वतन्त्रताको लागि आफ्नो इच्छालाई नियन्त्रण गर्न’ निर्देशन दिएका छन्। मानिसहरूलाई झ्याल नखोल्न र गीत नगाउन भनिएको छ। यस्तै अर्को भिडियोमा स्वास्थ्यकर्मीहरूले सांघाईको सडकमा सार्वजनिक घोषणा गर्न मेगाफोन प्रयोग गरेका देखिन्छन्। ‘आज रातिदेखि जोडीहरू छुट्टै सुत्नु पर्छ। चुम्बन गर्नु हुँदैन। अंगालो हाल्न अनुमति छैन। छुट्टै खाना खानु पर्छ। तपाईंको सहयोगका लागि धन्यवाद’, स्वास्थ्य कार्यकर्ताहरूले स्थानीय बासिन्दाहरूलाई भने। एनडीटीभी

Related Articles

Back to top button