vada
News

निजी अस्पतालमा गर्भवती महिलाको गलत शल्यक्रिया गरी मृत्यु भएपछि….

एक गर्भवती महिलाको मृत्यु भएपछि परिवारमा हं’गामा म’च्चि’एको छ । आ’क्रो’शित आफन्तले अस्पताल बाहिर ब्यानर र पो’स्टर च्या’ते । अस्पतालका कर्मचारीहरु अनुपस्थित हुँदा उनीहरुले नाराबाजी गर्न थाले । झ’ड’पको सूचना पाएर घटनास्थल पुगेको प्रहरीले बुझाएर भिडलाइ शान्त गराएको थियो । सुत्केरीको मृत्यु भएपछि आफन्तले चिकित्सकले उपचारमा लापरवाही गरेको आरोप लगाउँदै निजी अस्पताल राधारानीविरुद्ध प्रहरी चौकीमा उजुरी दिएका छन् ।

प्रहरीलाई दिएको जानकारी अनुसार सुत्केरीका श्रीमान् मोनुले मङ्सिर ६ गते आफ्नी श्रीमती भुरोलाई देखाउन बसेदीस्थित प्रादेशिक अस्पतालमा लिएर गएको चिकित्सकले शल्यक्रियाबाट बच्चा भएको बताए । त्यसपछि मङ्सिर ७ गते श्रीमतीलाई गाउँका शैलेन्द्रसिंह परमारको गाडीबाट ढोलपुरमा रहेको सरकारी लैजान थालेपछि गाडीका चालक शैलेन्द्र सिंहले कमिसनका कारण पीडितलाई नजिकै निजी अस्पताल लागेका थिए ।

पीडितले मंगलबार बिहान १० बजे श्रीमतीलाई निजि अस्पतालबाट निकालेर अर्को निजि अस्पताल ल्याएका थिए । अस्पतालमा चिकित्सक, नर्सिङ स्टाफसहित १० कर्मचारीको उपस्थिति थियो । पीडित श्रीमती भुरोलाई देखेपछि अस्पतालका चिकित्सकले नर्मल डेलिभरी गर्ने र त्यसको लागत २१ हजार रुपैयाँ लाग्ने बताए । पीडितले २१ हजार रुपैयाँ जम्मा गरिन् । त्यसपछि निजी अस्पतालमा कार्यरत कर्मचारी राधारानीले पीडित श्रीमतीको उपचार गर्न थाले ।

पीडित श्रीमतीको सुत्केरीमा लापरवाही गर्दै अस्पतालका चिकित्सकले सुत्केरीको समयमा जानकारी नदिई गलत तरिकाले शल्यक्रिया गरेका छन् । शल्यक्रियापछि पीडितकी श्रीमती भुरोको र’क्तश्रा’वका कारण उनको स्वास्थ्य बिग्रन थाल्यो । सोहि कारण पीडित पत्नी भुरोको अस्पतालमै मृत्यु भएको हो ।

अस्पतालका चिकित्सक र नर्सिङ स्टाफले पीडित पत्नीलाई रिफर गर्ने बहानामा एम्बुलेन्स बोलाएर मृत श्रीमतीको शव एम्बुलेन्समा राखेर आगरा पठाए । एम्बुलेन्समा अस्पतालका दुई जना डाक्टर पनि बसेको पीडितले बताए । पीडितलाई आगराको एम्बुलेन्समा राखेर दुवै डाक्टर भा’गे’का थिए ।

पछि आरोपित डाक्टरले नगरमा दर्ता नगरी अस्पताल चलाएको पीडितले थाहा पाए । घटनापछि आ’क्रो’शि’त आफन्तले शव बारी नगरको राधारानी अस्पतालमा लगेपछि आमाका आफन्तले हं’गा’मा म’च्चा’एर अस्पतालका ब्यानर पो’स्टर च्या’ते तर अस्पतालका कर्मचारी अनुपस्थित भएपछि प्रहरीले घटनास्थलमा पुगेर बुझाएर नियन्त्रणमा लिएको थियो । आमाको शव कब्जामा लिएर बारीको सरकारी अस्पतालको शवगृहमा राखिएको छ । गर्भवती महिलाले छोरीलाई जन्म दिएकी छन् । परिवारको उजुरीका आधारमा प्रहरीले अस्पतालविरुद्ध मुद्दा दर्ता गरी कानुनी कारबाही अघि बढाएको छ ।

बारी कोतवाली थानाका एसएचओ गजानन्द चौधरीले बासेदी निवासी मोनु छोरा मुन्ना कुशवाहाले प्रहरी चौकीमा तहरीर रिपोर्ट दिएको बताए । उनकी श्रीमतीको बारीस्थित राधारानी अस्पतालमा शल्यक्रिया गरिएको बताइएको छ । सुत्केरीको समयमा उनको स्वास्थ्य बिग्रियो । डाक्टरहरूले उनलाई आगरा रिफर गरे जुन बाटोमै समाप्त भयो। यस सम्बन्धमा मुद्दा दर्ता गरी अनुसन्धान भइरहेको छ ।

Related Articles

Back to top button