vada
Video

कस्तो अचम्म ! कुखुराको भाले मर्दा यसरी गरियो दाहसंस्कार ,गरियो काजकिरिया (हेर्नुस् भिडियो )

सुन्दा अनौठो र अचम्म लाग्न सक्छ आफुले पालेको भालेको मृ त्यु हुदा हिन्दुसंस्कार अनुसार म लामि गएर दा ह संस्कार पश्चात् काज कि रिया पनि गरिएको छ ।आफुले पालेको भाले यसरी मृ त्यु भए पछि का जकि रिया नै गरेर बिदा गरिएको यो घ टना संसारकै पहिलो घ टना हो ।

आफुले पालेको भालेलाई यसरी बिदा गर्ने व्यक्ति हुन शिव सुवेदी ।उनले यो भालेलाई करिब २० बर्षको लामो समयबाट पाले ।यतिका बर्ष उनिसगै बिसौ बर्षसम्म सगै हुदैगर्दा पशु भएर पनि परिवारको सदस्य जस्तो नै भएको र मृ त्यु भएसगै यसरी सम्मानजनक बिदाइ गरिएको बिश्वकै अनौठो घ टना हो यो ।

२० सौ बर्ष भनेको निश्चय पनि सानो समय हैन ,यतिका बर्ष बिहान सबेरै उठेर बास्ने र जतिबेलै घरगाउ आगनमै देखिने कुखुराको मृ त्यु हुदा दुखि हुनु स्वभाविक हो ।एकखालको सम्बन्ध प्रेम स्थापित भैसकेपछि त्यो चिज सधैका लागि बिदा हुदा सम्मानजनक बिदाइ गर्नु दायित्व पनि छ ।पशु-पंछि उपर यस्तो अथाहा प्रेम देखाउने शिव सुवेदी प्रति स-सम्मान धन्यवाद ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री:

Related Articles

Back to top button