vada
News

अब श्रीमानलाई दोश्रो विवाह गर्नबाट रोक्ने महिलालाई जन्मकै’दको स’जाय हुनसक्ने

एजेन्सी । हाम्रो देशमा बहुविवाह कानूनतः प्र तिबन्धित छ र एकभन्दा धेरै श्रीमती बनाउने पुरुषलाई स जाय पनि हुन्छ । तर अफ्रिकी देश इरिट्रियामा दुई जना महिलासँग विवाह नगरे स जाय मिल्ने का नून रहेको छ ।

इरिट्रियामा महिलाको तुलनामा पुरुषको जनसंख्या निकै कम छ । सोही कारण सरकारले सबै पुरुषलाई दुईजना महिलासँग विवाह गर्नैपर्ने कानून बनाएको हो। कुनै पनि महिला अविवाहित बस्नु नपरोस् भन्ने मनशायले सरको यस प्रकारको अनौठो कानूनको निर्माण गरेको हो।

कानूनको उल्लंघन गरी दुईवटा विवाह नगर्ने पुरुषलाई जेलको स जाय हुन्छ । पुरुषलाई मात्र स जाय हुने होइन, महिलालाई पनि यदि पहिलो श्रीमतीको रुपमा विवाह गरेर भित्रिएका कुनैपनि महिलाले आफ्नो श्रीमानलाई दोश्रो विवाह गर्नबाट रोक्ने प्रयास गरेमा त्यस्ता महिलालाई पनि स जाय हुने कुरा कानूनमा उल्लेख छ ।

श्रीमानलाई दोश्रो विवाह गर्नबाट रोक्ने महिलालाई जन्मकै दको स जाय हुनसक्ने प्रावधान कानूनमा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्याममा उल्लेख छ ।इरिट्रियामा हरेक पुरुषले कम्तीमा २ जना महिलासँग विवाह गर्नैपर्दछ । एजेन्सीको सहयोगमा

Related Articles

Back to top button