vada
International

महानायक अमिताभ बच्चन बारे एक अनौंठो रहस्यको पर्दा खुल्यो !

बलिउड सुपरस्टार अमिताभ बच्चनबारे एक अनौंठो रहस्यको पर्दा खुलेको छ । अहिले केबीसी–१२ को कार्यक्रममा व्यस्त छन् । अमिताभ पूर्ण उत्साह र उत्साहका साथ शोलाई अगाडि बढाउँदै छन् । गत एपिसोडमा राजस्थानको जोधपुरबाट कोमल आएकी थिइन ।

कोमलले एकदम राम्रो खेल खेल्न सफल भइन् । उनले भारु १२ लाख ५० हजार राशि जित्न सक्षम भएकी थिइन् । खेलहरू बीचको कुराकानीको क्रममा, भारत छोड् आन्दोलनसँग सम्बन्धित एउटा प्रश्न आएको थियो । यस समयमा, अमिताभले आफ्नो नामको साथ रहेको एक रोचक कुरा साझा गरेका हुन् ।**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

अमिताभले बताए कि उनको जन्म अक्टोबर १९४२ मा भएको थियो । यो त्यो समय थियो जब भारत छोड् आन्दोलन भारतभर जोडतोडका साथ चलिरहेको थियो । अक्टुबर भन्दा केही महिना अघिको कुरा हो जब उनी आफ्नी आमा तेजी बच्चनको पेटमा थिए । उनले बताए अनुसार त्यो समयमा उनी आमाको पेटमा मात्रै ८ महिनाको थिए ।

यस समयमा, जब तेजी बच्चनले इन्क्लाब जिन्दाबादको नारा लगाउँदै जुलुस निकाल्दै गरेको देखिन्, तब उनी पनि घरबाट बाहिर निस्केर झुण्डरहेको बथानसँगै अघि बढ्न सुरु गरिन् ।

जब अमिताभका बुबा हरिवंश राय बच्चन घरमा आए तब उनले तेजीलाई कतै पनि देखेनन् । ८ महिनाको बच्चा पेटमा बोकेकी श्रीमतीलाई नदेखेपछि उनी डराएका थिए । त्यसपछि तेजीले फर्केर उनी झुण्डसँगै आन्दोलनमा भाग लिन गएको बताइन् । त्यस समयमा हरिवंश राई बच्चन एक साथीसँग थिए ।

उनका साथीले तुरुन्तै हाँसेर यदि तेजी जीको पेटमा बच्चा छ भने उसको नाम इन्क्विलाब राख्नु पर्छ भनेका थिए । अमिताभले पछि उनलाई बताए कि उनको नाम महान लेखक र उनका बुबा हरिवंश राई बच्चनको साथी सुमितानन्दन पन्तले राखेका हुन् ।

Related Articles

Back to top button
Close