vada
Tech

भक्तपुरमा कुकुरसहित सिंगो परिवारको एकै चि’हान, यसो भन्छिन् छिमेकी (हेर्नुस् भिडियो)

काठमाडौँ : भक्तपुरको मध्यपुर थिमी नगरपालिका– ९ निकोसेरामा ३६ वर्षीय सुदीप अधिकारी, उनकी ३४ वर्षीया पत्नी सम्झना अधिकारी र १५ वर्षीय छोरा सुशान्त अधिकारी मृ’त अवस्थामा भेटिएका हुन् । साथै एउटा कुकुर पनि मृ’त अवस्थामा भेटिएको महानगरीय अ’पराध महाशाखाका प्रमुख एसएसपी दीपक थापाले बताएका छन् ।

तीनवटै श’व स’डेर फुलेको अवस्थामा भेटिएको प्रहरीले जनाएको छ । ४ ताले घरको पहिलो तलामा कुकुर र सम्झना मृ’त फेला परेका थिए । पहिलो तलास्थित कोठाको खाटमा भेटिएको सम्झनाको लास अर्ध न’ग्न अवस्थामा थियो ।

त्यस्तै अर्को तलाको अर्को कोठामा छोरा सुशान्तको ला’स पनि ‘हरेराम’ को कपडा ओडेर खाटमै घोप्टो अवस्थामा भेटिएको थियो । उनको ला’स पनि फु’लेर कालो भइसकेको अनुसन्धानमा संलग्न प्रहरी अधिकारीले जानकारी दिए । उनका अनुसार उक्त ला’स स’डेर ग’न्हाइसकेको थियो ।

घरको माथिल्लो तलाबाट कौशी बाहिर जाने प्यासेजमा भने घरधनी सुदीपको लास भेटिएको थियो । घरको अवस्था हेर्दा मृ’त्यु शंकास्पद देखिएको प्रहरीले जनाएको छ । भक्तपुर प्रहरीका अनुसार सुदीपका भाइले घ’टनाबारे प्रहरीलाई खबर गरेका थिए । खबर प्राप्त हुनासाथ घ’टनास्थलमा महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुर र अ’पराध महाशाखाको टोली पुगेको थियो ।यस सम्बन्धि रिपोर्ट पुरा भिडियोमा हेर्नुहोला :

यो पनि पढ्नुस्

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङले कोरोना नियन्त्रण, रोकथाम तथा उपचारसँग सम्बन्धित मन्त्रालय र निकाय सँगको समन्वयमा सार्वजनिक यातायात सञ्चालनबारे निर्णय गरिने बताउनुभएको छ ।

असोज १ गतेबाट सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गर्न पाउनुपर्छ भने चार बुँदे माग राखी शुक्रबार भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालय पुगेका यातायात व्यवसायी र मजदुर सङ्गठनका प्रतिनिधि सँगको भेटमा मन्त्री नेम्वाङले सो कुरा बताउनुभएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

उहाँले यो महामारी कुन रूपमा अगाडि बढ्छ, त्यसलाई हेरेर सरकारले निर्णय गर्छ । यस विषयमा मेरो मन्त्रालयले मात्र निर्णय गरेर हुँदैन । सिङ्गो सरकारले नै निर्णय गर्नुपर्छ भन्नुभयो । यातायात व्यवसायी र मजदुरले राखेको राहतबारे मन्त्रालयले एक्लै निर्णय गर्न नसक्ने उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो ।

लामो समयदेखि सार्वजनिक यातायात बन्द रहेको अवस्थामा व्यवसायी र मजदुरको माग जायज रहेको बताउनुहुँदै मन्त्री नेम्वाङले सार्वजनिक यातायात सञ्चालनबारे मन्त्रालयले चाँडै नै कोरोनासँग सरोकार राख्ने मन्त्रालय र सम्बन्धित निकायसँग छलफल गर्ने जानकारी दिनुभयो ।

असोज १ गतेबाट अन्तर जिल्ला यातायात खुला गर्नुपर्ने, उपत्यकामा १६ सिटभन्दा कम क्षमताका सवारी पनि चलाउन पाउनुपर्ने, सवारीको आयु तोकेर दर्ता तथा नवीकरण गर्ने निर्णय खारेज गर्नुपर्ने लगायत माग यातायात व्यवसायी र मजदुर सङ्गठनको रहेको छ ।

नेपाल यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासङ्घका अध्यक्ष योगेन्द्र कर्माचार्यले असोज १ गतेबाट सरकारले सवारी साधन सञ्चालन गर्न दिनुपर्ने माग राखेको बताउनुुभयो । उहाँले यातायात सञ्चालनमा आउन नसक्दा व्यवसायी र मजदुरलाई राहत दिनुपर्ने बताउँदै यस्तो नभएको अवस्थामा आफूहरू सामूहिक निर्णय गरेर अगाडि बढ्ने जानकारी दिनुभयो । यो समाचार आजको गोरखापत्र दैनिकमा छ ।

Related Articles

Back to top button