vada
NewsVideo

क्यान्सर पिडित विश्वास भन्छन्ः “मलाई बचाउनुहोस ”

मीन बहादुर तामाङ
काभ्रे– बेथाञ्चोक गाँउपालिका–३ बोल्दे निवासी विश्वास तामाङ यतिखेर कलिलो उमेरमै ब्लड क्यान्सरको सामना गरिरहेका छन् । ९ औ बसन्त पार गरि १० औ मा टेक्दै गर्दा अचानक गत पौषमा ब्लड क्यान्सर भएको काठमाडौंस्थीत कान्ति बाल अस्पतालले पुष्टि गरेको छ ।

कृषिमै निर्भर रहदै आएका बुवा बुद्ध बहादुर तामाङ र आमा सविना गोले उही विश्वास तामाङकै शिक्षा/दिक्षा एवं उचित लालनपालन गरि भविष्यमा ठुलो मान्छे बनाउने सपनाका साथ आमाबाबाको काखमा लुटुपुटु गरेर खेलाउनुको अलावा बाध्यताले विदेशिएका थिए । भविष्यको एक्लो साहारा विश्वासलाई जब क्यान्सर भएको थाहा भयो तब सारा सपना हावामा विलिन हुन् पुग्यो । नहोस पनि कसरी आधा दशक विदेश बसेर कमाएको सबै सम्पति सकिदा समेत अझै ८ महिना सम्म थप उपचार गर्नुपर्ने डाक्टरको जानकारीले पैसाको जोहो गर्न झन सकस भएको बताउदै आखाँभरी आँसु पार्दै आमा सविनाले बताईन् ।

घरनजिकै गोरखनाथ प्रा.विमा कक्षा ५ मा पढ्दै गरेका विश्वास सबैसँग घुलमिल हुने र मिलनसार समेत थिए । पढाईमा अब्बल रहेका उनी यतिखेर भने ती दिनहरु सम्झदै अस्पतालको शैय्यामा जीवन मरणको दोधारमा छटपटिरहेका हुदाँ उनलाई मानवताका नाताले संसारभरि रहनुभएका सबै सहयोगी मनहरुप्रति सकेको सहयोग गरिदिनुहुन अनुरोध गरेका छन् । बुवा बुद्ध बहादुर तामाङको नाममा बेथान्चोक गा.पा स्थीत ग्लोबल आई एम ई बैङ्कमा रहेको खाता नं C५०७०१०००१७६४ मा आफुले सकेको सहयोग गरिदिनुहुन अनुरोध गरेका छन् । यसका साथै थप जानकारीको लागि मोबाईल नं ९८४०६१७१५५मा सम्पर्क गरिदिनुहुन् आर्दिक अनुरोध गरेका छन् ।

Related Articles

Back to top button